ВВ РДА >>> Новини >>> Запровадженно новий вид адміністративного стягнення у вигляді суспільно-корисних робіт

З 06.02.2018 року набрав чинності Закон України від 07.12.2017 року №2234VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України  щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів». Цим Законом  передбачено  адміністративне стягнення  у вигляді суспільно-корисних робіт за не сплату аліментів на утримання дітей, якщо сукупний розмір заборгованості перевищує суму відповідних платежів за 6 місяців.

Суспільно-корисні роботи полягають у виконанні особою, яка вчинила адміністративне правопорушення, оплачуваних робіт, які призначаються судом на строк від 120 до 240 годин і виконуються не більше 8 годин, а неповнолітніми - не більше 2-х годин на день. Виконання стягнення у вигляді суспільно-корисних робіт  здійснюється шляхом залучення порушників  до суспільно-корисної праці, вид якої визначається відповідним органом місцевого самоврядування.

За виконання суспільно-корисних робіт  порушнику нараховується плата за виконану ним роботу. Оплата праці здійснюється погодинно за фактично відпрацьований час у розмірі не меншому, ніж встановлений законом мінімальний розмір оплати праці ( ст.325-1 КУпАП).

Власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган, де порушник відбуватиме суспільно-корисні роботи, нараховуватиме плату за виконану роботу та перераховуватиме її на відповідний рахунок органу державної виконавчої служби для подальшого погашення заборгованості зі сплати аліментів.

У разі ухилення порушника від виконання суспільно-корисних робіт, постановою суду за поданням уповноваженого органу з питань виконання кримінальних покарань  та пробації  строк не відбутого стягнення може бути замінено на адміністративний арешт.

Начальник Хорошівського РВ з питань пробації підполковник внутрішньої служби   Наталя Данильчук

Преглядів: 285 2018-03-29